Hergün : 10:00 - 22:00
1. Kısım 3M Migros İçi Pronail/Bahçesehir
ktoksoy@msn.com
0 (212) 672 18 29
0 (535) 676 17 84

HYPERPULSE PLATİNİUM ile pigmentasyon tedavisi

Hizmet Bilgi

ALP/IPL Teknolojisi ile Pigmentasyon Tedavisi

MUHTEŞEM BİR CİLT İÇİN BİZE UĞRAYIN…
ALP/IPL Teknolojisi ile Pigmentasyon Tedavisi…………

Pigmentasyon (cilt lekeleri), kozmetik ve / veya estetikte çözülmesi gereken en zor cilt problemlerinden biridir. Yüzeydeki görünür lekeler hücrelerden kaynaklanır – melanositler cildin derin katmanlarında bulunur ve deriye rengini verir. Melanin miktarı, kalıtsal faktörlerden ve güneşe maruz kalma gibi çevresel faktörlerden ve hatta cildin geçirdiği travmalardan dahi etkilenir. Melanin bir kromofordur ve vücuda ulaşan ışığın bir kısmını emer. Bu da vücuda nüfuz eden tehlikeli radyasyon miktarını azaltarak cildi korur. Başka bir deyişle, bronzlaşma aslında cildin UV ışınlarından kaynaklanan yanıklardan biyolojik olarak korunmasıdır.

Son 50 yılda dünyaya ulaşan radyasyonun yoğunluğu arttı. Bunun ana nedeni atmosferdeki ozon tabakasındaki deliktir – bu katman (ozon tabakası) güneş ışınlarının bir bölümünü emer ve böylece bir kalkan görevi görür. Ozon tabakasının delinmesi nedeniyle dünyaya daha fazla radyasyon ulaşır ve buna bağlı olarak cilt kanseri oranı artar. Güneşe maruz kalınması yanıklara, cilt yaşlanmasına ve cilt kanserine neden olabilir. Cildin güneşe maruz kaldığı anlarda melanositler cildi korumak için melanin üretir. Pigment parçacıklarının dağılımı her zaman birleşik değildir. Bazen belli bir bölgede leke oluşmasına neden olacak şekilde pigment birikimi oluşabilir.

Pigmentasyon oluşmasına sebep olan farklı sebepler:

  • Güneş lekeleri – Koruma faktörü veya güneş kremi olmaksızın güneş ışığına karşı kontrolsüz olarak maruz kalınması sonucu oluşur.
  • Akne lekeleri – aktif akne, yara ve iz bırakan aktif olmayan akneler. • Pigmentasyon lekeleri – cildin genetik yatkınlığından dolayı ortaya çıkar (örneğin kızıl kişilerde).
  • Melazma ve / veya Kloasma Sendromu – gebelik dahil olmak üzere doğum kontrol hapı kullanımı, menopoz gibi vücutta oluşan hormonal değişikliklerinden kaynaklanır.
  • Sağlık ile ilgili sebeplerden kaynaklanan pigment lekeleri hastalıklardan ve fotosentetik ilaçların alınmasından dolayı oluşur.
  • Yaş lekeleri, solar lentigo – vücudun ve cildin doğal olarak yaşlanmasının bir sonucu olarak (aynı zamanda hormonal sistemle bağlantılı olarak) ortaya çıkar.
  • Leke oluşmasına sebep olan diğer birçok neden vardır: zihinsel, cilt travması, kozmetik ürünlerinin yanlış kullanımı ve benzeri.
  • Koyu lekelere neden olacak şekilde melanositlerin aşırı çalışması anlamına gelen hiperpigmentasyon ile albino, vitiligo gibi bazı bölgelerde veya tüm vücutta melanin üretimindeki azalmanın sonucu olarak ortaya çıkan hipopigmentasyonu birbirinden ayırmak gerekir.

Pigmentaston tedavisinde önemli noktalar:

ALT / IPL teknolojisinin pigmentasyonda nasıl işlediğini açıklayacağız:

Cihazı dağıtan ışık derinin derin katmanlarına nüfuz eder. Melanosit (melanin pigmenti) ısıtma nedeniyle parçalanır, melanin küçük parçalara ayrılır ve melanin içeren hücreler yok edilir. Temizleme işlemi melanin partikülleri ve selüloz atıklarının bağışıklık sistemi (lenfatik sistem) yoluyla vücuttan atılmasıyla gerçekleşir. Cildin üst katmanlarındaki ana lekeler cildin yenilenmesi işlemi ile uzaklaştırılır ve üst katmanlar soyulur. Melanin hasarına ve kaybolmasına ilaveten, ışık demeti cilt hücrelerini oluşturan (Cilt yenileme süreci) protein olan kollajen üretimini uyarır, cilt metabolizmasını hzılandırır ve hasar görmüş hücrelerin onarımına teşvik eder.

Tedavi Sonrası:

Bu tedaviden sonra ortaya çıkan kızarıklık, cildin biraz sıcak olması ve gerginlik hissi normaldir. Lezyonlar daha kırmızı görülebilir, birkaç gün sonra lezyonlar üzerinde soyulmalar gerçekleşebilir bu da normaldir. Lezyonu/yara kabuğunu kaşımayın ya da soymayın. Cildin kendi kendini iyileştirmesine izin verin

Önemli! Yaz aylarında, 30 spf üzeri güneş koruması kullanın. Tedaviden sonraki 7 gün boyunca aşırı duyarlılığı önlemek için Serenity kreminin kullanılması önerilir.

Güzelliğinize Güzellik Katmak İçin

Randevu almak için lütfen tıklayın.
RANDEVU ALIN

×
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?