Hergün : 10:00 - 22:00
1. Kısım 3M Migros İçi Pronail/Bahçesehir
ktoksoy@msn.com
0 (212) 672 18 29
0 (535) 676 17 84

Terleyen Kokan Ayak Tedavisi

Hizmet Bilgi

Terleyen Kokan Ayak Tedavisi

Ayak kokusu sorunu bir çok insanı rahatsız eden bir durumdur. Ayak kokusu insanın psikolojisini o kadar etkiler ki, bu soruna sahip olan kişiler evlere ziyaretlere bile gitmeye çekinir duruma gelir. Ayaklar ve eller insan vücudunda en çok ter bezi ihtiva eden bölümlerdir.

Peki niye el kokusu diye bir sorun yok da ayak kokusu diye bir sorun var diye düşünebilirsiniz. Hemen onu da açıklayalım. Eller havayla temas ettiği için koku olmaz. Ama ayak, karanlık, kapalı ve sıcak bir ortamda bulunduğu için koku sorunu meydana gelir.

Ayak kokusunun 2 temel sebebi vardır.

1- Ayakkabılar

Bazı ayakkabılar koku yapar bunu hepimiz biliyoruz. Ayaklar ayakkabı içinde  karanlık ve sıcak bir ortamda bulunur. Ayaklardaki, çeşitli bakteriler karanlık ve sıcak bir ortamda daha hızlı bir şekilde etkileşime girerek ayak kokusunu oluşturur.

2- Genetik sebepler ve diğer sebepler

Ayak kokusunun genetik olduğu da uzmanlar tarafından ortaya konmuştur. Bunun yanında aşırı stres, aşırı kilo, kullanılan bazı ilaç türleri ve hormonsal değişimler ayak kokusuna yol açmaktadır.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir

  • Ayaklarda oluşan bakteri sayısını azaltmak için ayaklar her gün ılık suda sabun yardımıyla yıkanmalıdır. Eve her geldiğimizde çoraplarımızı değişmeliyiz ve buna ilave olarak her gün ayaklarımızı bebe pudrası ile pudralamalıyız.
  • Ayak parmak aralarında mantar olması da ayak kokusuna yol açar. Eğer ayağınızda mantar varsa cildiye uzmanına görünmenizde de fayda vardır.
  • Çorap seçerken, seçtiğiniz çorapların, kalın ve pamuklu olmasına dikkat ediniz. Çünkü pamuklu çoraplar teri çekmektedir. İçeriğinde naylon karışımı olan çorapları  giymekten  kaçınmalıyız.
  • Ayakkabı alınırken plastik ayakkabılar yerine, deriden veya ayaklarınızın nefes almasını sağlayan malzemelerden yapılmış ayakkabılar tercih edilmelidir.
  • Aynı çift ayakkabı iki günden fazla giyilmemeli, her giyimden sonra 24 saat havalandırılmalı ve koku kaybolmazsa ayakkabılar atılmalıdır.

Güzelliğinize Güzellik Katmak İçin

Randevu almak için lütfen tıklayın.
RANDEVU ALIN
×
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?