Hergün : 10:00 - 22:00
1. Kısım 3M Migros İçi Pronail/Bahçesehir
ktoksoy@msn.com
0 (212) 672 18 29
0 (535) 676 17 84

Vasküler cilt onarımı (Rosacia, Kuperoz)

Hizmet Bilgi

Vasküler cilt onarımı (Rosacia, Kuperoz)

Kadife gibi pürüzsüz bir cilt artık hayal değil!
Vasküler cilt onarımı (Rosacia, Kuperoz)…………… 

Kuperoz cilt, kırmızımsı görüntü oluşturan genişlemiş kılcal damarların ortaya çıkmasıyla gerçekleşen olağan bir dermatolojik problemdir. Bu kılcal damarlar yanaklarda, burun yanlarında, çenede, ellerin tersinde, boyunda ve dekolte bölgesinde yoğunlaşır ve bazen cildin bölgesel şekilde sertleşmesiyle birlikte ortaya çıkar.

Aynı zamanda prosesi arttıran hamilelik, doğum, sitres, kan basıncı ve kardiyovasküler hastalıklar gibi hormonel, zihinsel ve sağlık ile ilgili unsurları da vardır. Bunlardan bazıları kılcal damarların ortaya çıkmasına tölerans gözterebilir, fakat konu ince, hassas ve narin ciltlere gelince sonuçlar görülür hale gelir ve tıbbi müdahale gerektirir.

IPL teknolojisini kullanarak kılcal damarları tedavi etmek ışık hüzmesi kılcal damarlardaki pigmentleri domine eder, bu pigmentler kılcal damarlardaki hemoglobin bileşenleridir. Işık hüzmesi ile temas haline geldiğinde hemoglobin ısınır ve pıhtılaşır, kılcal damarlardaki akış durur ve bir absorpsiyon prosesine girip kaybolur. IPL teknolojisini kullanıp damar tedavisi gerçekleştirmek güvenlidir ve risk, acı, herhangi bir yan etki içermez ya da aşırı kızarıklığa sebep olmaz.

Aynı zamanda, cild rahatlatan ve cildin hipersensitivitesini önlemek için epidermis ve dermir katmanınını kalınlaştıran ürünlerin kullanılması tavsiye edilir.

Tedavi kısa sürer, sonrasında hastanın tedavi edilen bölgeinde hafif bir rahatsızlık ortaya çıkar.

Tedaviden sonra cilt kızarık görünür ve biraz hasaslaşır ve kılcal damarların rengi değişebilir.

Tedavi Sonrası:

Bu tedaviden sonra ortaya çıkan olagan semptomlar-Hafif kızarıklık, cildin biraz sıcak olması, gerginlik hissi, içten yanma hissi, kılcal damar renk değişikliği-bu olgular normaldir.

Önemli! Yaz aylarında, 30 spf üzeri güneş karşı koruma kullanın.

Güzelliğinize Güzellik Katmak İçin

Randevu almak için lütfen tıklayın.
RANDEVU ALIN
×
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?